TürkçeAyvalık

 
İzlenme 11674
Gezilecek Yerler
 
Bu şirin Balıkesir ilçesinde neler yapılır, gezilecek yerler neresi diye merak edenler için hazırladığımız listeye bir göz atın…

Şeytan Sofrası: Muhteşem bir günbatımı mı izlemek istiyorsunuz? Belki de Ege’deki en güzel gün batımının izlendiği yerdir Şeytan Sofrası. Efsaneye göre şeytanın ayak izini bıraktığı bu eşsiz güzellikteki yer Ayvalık Merkez’e yalnızca 2 km uzaklıkta bulunuyor ve tatiliniz sırasında mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor.
Cunda Adası: Ayvalık’ın en gözde yerlerinden biri olan Cunda Adası, tarihi evleri, balık lokantaları, sevimli mekanlarý ile Ayvalık’ın gezilecek yerleri arasýnda yer alıyor. Ayvalık’tan kısa bir araç yolculuğu ile Cunda‘ya ulaşmanız mümkün. Cunda’yı gezerken Cennet Ada Koyu‘nu, Taksiyarhis Kilisesi‘ni, Cunda Adası Aşıklar Tepesi‘ni de gezilecek yerler listenize ekleyin.
Ayvalık Taksiyarhis Kilisesi: Ayvalık’ın merkezinde bulunan ve Ayvalık’ın en ünlü tarihi yapılarından olan Ayvalık Taksiyarhis Kilisesi 1844 yılında yapılmıştır. Kentin dokusuyla uyumlu mimari yapısı ve freskleriyle görülmeye değer yapılardan biridir. Bunun yanı sıra Aya Athanasiu Kilisesi, Ayvalık Ayazma Kilisesi, Profit İliyas Kilisesi, Agia Paraskevi Manastırı da gezebileceğiniz diğer tarihi yapılardır.
Ayvalık Evleri: Ayvalık’ın tarihi dokusunu ve ruhunu en yakından hissedebileceğiniz yerler Ayvalık sokaklarıdır. Dar ve arnavut kaldırımlı sokaklarda yürürken gezinize tarihi Ayvalık evleri eþlik edecek. Çoğu Rumlar’dan kalan ve orjinal hali bozulmamış olan Ayvalık evleri, gezinizin en güzel anlarına dahil olacak.
Camiler: Ayvalık’ta gezilecek yerler listenizde olması gereken tarihi yapılardan biri de Ayvalık’ın tarihi camileri. Saatli Camii, Hacı Bayram Camii, Ayvalık Hamidiye Camii bu yapıların en önemlileri.
Sarımsaklı Plajları: Balıkesir Ayvalık’ta denize girmek için en çok tercih edilen yerdir Sarımsaklı Plajları. Tertemiz bir deniz, uzun kumsallar, şirin mekanlar… Ayvalık tatilinizde Sarımsaklı en keyifli duraklarınızdan biri olacak…

Kozak Yaylası: Ege’nin en muhteşem doğal varlıklarından olan Kozak Yaylası, 5 milyona yakın ağaca ev sahipliği yapıyor. Balıkesir‘den İzmir‘e uzanan bu yayla Ayvalık’ta doğa ile bütünleşmek isteyenlerin vazgeçilmez adresi.
 
Ulaşım
 
Balıkesir Ayvalık arası yaklaşık 125 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürmektedir.
İstanbul Ayvalık arası yaklaşık 515 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 7 saat kadar sürmektedir. Karadan
İzmir Ayvalık arası yaklaşık 150 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürmektedir.
Ankara Ayvalık arası yaklaşık 650 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 7 saat 40 dakika kadar sürmektedir.
Bursa Ayvalık arası yaklaşık 280 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 4 saat kadar sürmektedir.
Kocaeli Ayvalık arası yaklaşık 375 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 6 saat kadar sürmektedir.
Sakarya Ayvalık arası yaklaşık 450 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika kadar sürmektedir.
Manisa Ayvalık arası yaklaşık 155 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 2 saat kadar sürmektedir.
Eskişehir Ayvalık arası yaklaşık 400 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 5 saat kadar sürmektedir.

 

 

 

ege otel instagram   ege otel facebook


15/07/2024 Gün Ortalama:67  Bugün46 ziyaret var  Sitede 2 Kişi var  IP:35.172.230.21